25,06,2024

Statistikat e përballjeve Real Madrid – City

Must Read

Real-Madrid-Manchester-City-Champions-League-Ronaldo-Aguero

Manchester City dhe Real Madrid do të përballen të martën me fillim nga ora 20.45, për takimin e parë gjysmëfinal në Ligën e Kampionëve.

City po kalon në formë të mirë në Evropë këtë edicion, duke u kualifikuar në gjysmëfinale për herë të parë në historinë e klubit.

Kjo do të jetë një mundësi hakmarrje për trajnerin e Cityt Manuel Pellegrini, i cili në vitin 2010 u shkarkua nga posti i trajnerit të Real Madridit.

City dhe Reali janë përballur dy herë në edicionin 2012-13 të Ligës së Kampionëve, ku Reali kishte triumfuar me rezultat 3-2 në ‘Santiago Bernabeu’, ndërsa ndeshja e kthimit në Angli përfundoi me barazim 1-1.

Ky do të jetë i gjashti edicion radhazi në të cilin Reali luan si mysafir në gjysmëfinalen e parë në Ligën e Kampionëve, ndërsa vlen të ceket se City ka pësuar gol në 9 nga 10 ndeshjet e fundit kundër ekipeve spanjolle. /Gazeta Blic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img