12,04,2024

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Rinisë

Must Read

Dita Ndërkombëtare e Rinisë shënohet çdo vit më 12 gusht, datë kjo kur edhe u aprovua me një rezolutë të posaçme nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së në vitin 1999.

Shënimi i kësaj dite ka për qëllim promovimin e aktiviteteve për të rinjtë me qëllim që të pranojë dhe njohë përpjekjet dhe përkushtimin e të rinjve në mbarë botë për përmirësimin e shoqërisë.

Këtë vit, komuna e Prishtinës përmes sektorit të rinisë, do të organizojë një serë aktivitetesh për të rinj në sheshin “Zahir Pajaziti” dhe tek pishina e “Gërmisë”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vrasja në Ferizaj, Agim Aliu: Të gjithë të tronditur, bashkëndiejmë me familjen e viktimës

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, është shprehur i tronditur pas ngjarje së rëndë që ndodhi pasditen e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img