21,02,2024

Sot, në Prishtinë bëhet promovimi i Platformës për Shqipëri të Bashkuar

Must Read

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar njofton opinionin publik dhe anëtarësinë se më 16 Korrik 2016, në ora 15:00 në Prishtinë, do të organizohet mbajtja e Këshillit Themelues të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, transmeton Lajm.

Në këtë Këshill Themelues do të bëhet:

– Prezantimi dhe miratimi i Programit Politik të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar,

– Shpalosja e Platformës për Shqipëri të Bashkuar,

– Zgjedhja e Kryetarit dhe e Këshillit Inicues të Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, deri në mbajtjen e Kuvendit Gjithëkombëtar.

Tubime promovuese do të mbahen edhe në këto kryeqendra të Shqipërisë: në Tiranë (23 Korrik), Shkup (30 Korrik), Preshevë (6 Gusht), Janinë (13 Gusht) dhe Tuz (20 Gusht).

Tahir Veliu
Ideator,
Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar
/Lajm

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Arrestohet Visar Avdyli, personi i kërkuar nga Norvegjia për një vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj shtetasin kosovar me inicialet V.A, që ishte i kërkuar me udhërarrest ndërkombëtar. Sipas...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img