22,04,2024

Sondazhi: Imigrimi dhe terrorizmi shqetësimet kryesore të evropianëve

Must Read

Qytetarët evropianë janë më shumë të shqetësuar nga imigrimi dhe terrorizmi, sipas një studimi të publikuar sot nga Eurobarometri, ndërsa çështjet ekonomike janë pozicionuar në vend të tretë.

Evropa u vu në një provë të vështirë me ardhjen vitin e kaluar të më shumë se një milionë refugjatëve, që goditi burimet e saj dhe rriti tensionet politike, transmeton lajmi.net.

Ky studim dyvjeçar i Eurobarometrit u zhvillua në 28 vendet anëtare të BE-së, por gjithashtu në Shqipëri, Maqedoni, Mal të Zi, Serbi dhe Turqi, kombe që janë në vijë të parë të krizës migratore. /Lajmi.net/

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img