21,04,2024

Skandali: ‘Cila nga shoqet e tua bën seks’? Ja çfarë edukate ofron Gjuha Shqipe e klasës së 10

Must Read

Ajo çfarë lexon në librin e Gjuhës Shqipe të klasës së 10 ka habitur jo pak prindërit e nxënësve.

“Cila nga shoqet e tua bën seks”? Kjo është një ndër pyetjet aspak etike në librin e gjuhës, kur të paktën duhej të përdorej termi marrëdhënie seksuale.

Sërish lind natyrshëm pyetja: A kontrollohen librat që përdoren në shkollat shqiptare?

 shkolla-2_1486574149-30699301486580865 shkolla_1486574141-90511771486580862
- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img