23,04,2024

S’ka shpërthim në Ferronikël, ja çfarë ndodhi atje

Must Read

Mirëpo lajmi.net ka kontaktuar me zëdhënësen e kësaj fabrike Lindita Daija e cila e konfirmoi se në fabrikën e Ferronikelit nuk ka ndodhur asnjë shpërthim por vetëm ndërprerje të transmisionit të rrymës.

“Nuk ka shpërthim  por transmisioni i rrymës u ndërpre në Ferronikël  tek trafoja jonë, është problem i KOSTT-it  siç po duket dhe kjo ka rezultuar në ndërprerje të përkohshme  të rrymës në fabrikë “, tha ajo.

Daija e mohoi të ketë pasur ndonjë incident./Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img