22,06,2024

Siria kërkon trajnerin Jose Mourinho

Must Read

mourinho1-735x400

Federata e Futbollit të Sirisë dëshiron trajnerin portugez Jose Mourinho të menaxhojë skuadrën kombëtare që të fitojë Kupën Botoërore për herë të parë në historinë e tyre.

Në një letër të adresuar agjentit të Mourinhos, Jose Mendes dhe firmës së tij Gestifute, Federata e Futbollit ka deklaruar se ata dëshirojnë të bëjnë zyrtare ofertën, shkruan portali arbresh.info. 53-vjeçari, i cili u shkarkua nga Chelsea në muajin dhjetor të vitit të kaluar për shkak të rezultatit jo të mirë që ka sjellur gjatë atij sezoni, thuhet se ka qenë në bisedime me një numër të madh të klubeve evropiane. Sidoqoftë, strategu portugez tani është emëruar trajneri i Nigerisë pas largimit të Samson Siasias.

Megjithatë, kjo nuk është duke u shqyrtuar nga Federata e Futbollit të Sirisë që dëshiron të fillojë bisedimet me agjentin e Mourinhos për të arritur nënshkrimin e tij.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img