17,04,2024

Si gatuhen 50 mijë shujta në ditë për shkollën më të madhe në botë (Video)

Must Read

Gjithsesi, nënat shqiptare janë mësuar me të tilla përgatitje dhe pavarsisht lodhjes e vështirësisë bëjnë përgatitje të tilla me shumë qejf. Mirëpo, të përgatisëh ushqime për 50.000 persona është e paarritshme edhe për restorantin e kapacitetit më të madh në vend. Kjo shkollë në indi përgatitë çdo ditë 50,000 shujta për nxënësit e saj.

1000 kilogramë konflesë dhe 5000 litra qumësht, çdo mëngjes. Si përgatiten mëngjeset, drekat dhe darkat duke e treguar edhe mënyrën  e si hanë ata duke mbajtur rregull strikt, mund t’i shihni më poshtë./Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img