19,06,2024

Si e tradhtoi biznesmenin truproja serb dhe i ndihmoi vrasësit shqiptarë

Must Read

 

Kështu, Policia ka mbledhur prova të mjaftueshme që implikojnë truprojën serb të biznesmenit, një 42-vjeçar që ka ndihmuar shqiptarët Aleks Burreli dhe Jani Vogli të ekzekutonin biznesmenin e kazinove, shkruan “Panorama”.

Po kështu, janë edhe tre qipriotë që kanë ndihmuar dy vrasësit shqiptarë që të kryenin ekzekutimin. Të katërt këta janë arrestuar nga Policia.

DYSHIMET

Badigardi serb, 42-vjeçari, ishte me biznesmenin natën e vrasjes. Ai ishte ulur në një tavolinë tjetër, afër tij.

Pak minuta para se të afroheshin atentatorët, ai është çuar nga tavolina dhe ka shkuar në tualet. Këtë e konfirmojnë kamerat e sigurisë së lokalit ku ndodhi ngjarja.

Ndërsa tre të dyshuarit e tjerë qipriotë, të moshave 28, 38 dhe 39 kanë dhënë ndihma të tjera. Qiprioti 39-vjeçar ka marrë dy shqiptarët e armatosur në mjetin e tij dhe i ka çuar në vendin ku ndodhej biznesmeni.

Kamerat e sigurisë e konfirmojnë këtë, ndërsa mjeti është gjetur i djegur pas ngjarjes dhe rezulton i vjedhur.

Nga ana tjetër, qiprioti 38-vjeçar ka siguruar largimin nga vendngjarja të Aleks Burrelit, teksa Jani Vogli mbeti i vrarë në shkëmbimin e zjarrit.

Ndërsa, e dashura e 39-vjeçarit qipriot, ishte prezentë në takimin që shqiptarët bënë me të dashurin e tij dhe nuk kallëzoi krimin.

Policia qipriote thotë se ka sekuestruar tre telefonat celularë të badigardit serb dhe po i ekzaminon ato. Ai ka marrë mesazhe pak para se të ndodhte ngjarje.

The post Si e tradhtoi biznesmenin truproja serb dhe i ndihmoi vrasësit shqiptarë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img