18,06,2024

Shtëpia e Bardhë i dënon sulmet në Stamboll

Must Read

Earnest thotë se sulmi në aerportin e Stambollit dhe ai më parë në aerportin e Brukselit është një simbol i lidhjeve ndërkombëtare dhe raporteve që lidhin shtetet.

“SHBA dërgon ngushëllimet më të thella për të vrarët në Stamboll dhe uron shërim sa më të shpejtë të të lënduarve”, tha Earnest, përcjell lajmi.net

Ai shtoi se SHBA-të qëndrojnë të palëkundur në mbështetjen e tyre për Turqinë si një aleat i NATO-s dhe si partner si dhe së bashku me të gjithë aleatët tjerë do të vazhdojnë përballjen e tyre me terrorizmin.

The post Shtëpia e Bardhë i dënon sulmet në Stamboll appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img