25,05,2024

Shqiptari në Itali therri delen në oborr, por arrestohet nga policia

Must Read
Nga therrja e deles ne Itali nga ana e nje shqiptari

Dy ditë para Pashkëve, në oborrin e një familjeje shqiptare (të përbërë nga prindërit dhe dy vajza) në Arquà Polesine (Itali), fqinjët panë të varur në pemë një dele të therur, të cilën gruaja e shtëpisë po e pastronte.

Por, kjo pamje ka alarmuar fqinjët italianë, të cilët lajmëruar policisë.

Karabinierët, pasi mbërritën në banesën e shqiptarëve, shoqëruan çiftin në komisariat, të cilët do të përgjigjen për shkeljen e standardeve sanitare për tjerrjen e kafshëve në banesë, shkruajnë mediet lokale.

The post Shqiptari në Itali therri delen në oborr, por arrestohet nga policia appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img