22,04,2024

Shqiptarët e Preshevës “lutën” për Erdoganin (Foto)

Must Read

Shqiptarët e Luginës së Preshevës të mërkurën do të organizojnë mitin në shënjë solidarizimi me presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan.

“Te mërkurën me 27.07.2016 ora 17:30 mbahet mitingu i solidaritetit tek shtëpia e kulturës ne Presheve për ngjarjet aktuale ne Turqi.”, thuhet në njoftimin e lëshuar në Facebook, transmeton lajmi.net.

Sipas asaj që shihet në Facebook, tashmë janë bërë gati fanella e pankarta me të cilat do t’i jepet mbështetje Erdoganit nga Presheva.

Mbishkrimet “Vetëm populli e përcakton fundin”, “Lugina të mbështet” etj., janë disa nga mesazhet që do të shpalosen të mërkurën. /Lajmi.net/

erdhpresheva2 erdpresheva erdpresheva1

 

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img