16,07,2024

Shqipëria humb ndeshjen në sekondat e fundit

Must Read

Kuqezinjtë janë ndëshkuar në minutën e fundit të kohës shtesë me një gol të Antoine Griezmann me kokë, ndërsa edhe Dimitri Payet shënoi në minutën e 95-të për rezultatin 2-0. 

Shqipëria u tregua shumë e saktë dhe e vendosur mirë në pjesën e parë.

Për më shumë Kombëtarja shqiptare kishte dy raste në pjesën e parë, ndërsa francezët nuk kishin asnjë rast që vlen për të përmendur.

Rastin më të mirë e kishte Ermir Lenjani (40’), kur pas një rivënie këndore nuk arriti që të dërgojë topin në portë pasi u devijua nga mbrojtësi Patrice Evra, transmeton Telegrafi.

Paraprakisht, Armand Sadiku u tregua i shkurt në një harkim të Elseid Hysaj.

Pjesa e dytë nisi më mirë me lojë për Francë, por me rast për Shqipërinë.

Ishte Lendian Memushaj që kishte rastin më të mirë në minutën e 52-të, por shtylla shpëtoi Hugo Lllorisin.

Francezët iu kundërpërgjigjen me Olivier Giroud që goditi shtyllën.

E gjitha kjo në minutën e 69-të ku pas një harkimi nga Patric Evra, Giroud ka qëlluar shtyllën.

Francezët në minuta e fundit u futën në një ofensivë totale.

Ai që vrau shpresat kuqezi ishte  Anotoine Grizmann me një goditje me kokë në minutën e 90-të. Në fund shënoi edhe Payet në minutën e 5-të.

Shqipëria mbetet pa pikë edhe pas dy ndeshjeve,  ndërsa Franca tashmë ka kaluar tutje me gjashtë pikë

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img