26,05,2024

Shqipëri – Katar, luhet në një stadium të ‘lodhur’

Must Read

kombetarja

Ndeshja miqësore mes Kombëtares shqiptare dhe Katarit do të luhet në “Hartberg Stadion” të Austrisë

Miqësorja mes Shqipërisë dhe Katarit, e programuar më 29 maj në orën 17:30,  do të zhvillohet në “Hartberg Stadion” të Austrisë, në qytetin me të njëjtin emër. Besono ose jo, ky stadium ka kapacitet vetëm prej 4500 ulëseve

Organizatori i kësaj ndeshjeje, IFCS, ka dhënë edhe detaje mbi mënyrën e shitjes së biletave për tifozët e të dy skuadrave, të cilat do të dalin në treg në 22 maj 2016.

Biletat janë specifike për këtë impiant të vogël dhe janë dy llojesh: bileta në vende të ulura që kushtojnë 25 euro dhe bileta për ta ndjekur ndeshjen në këmbë që kushtojnë 15 euro dhe u përket zonave pas portave.

Ky stadium është shtëpia e skuadrës “TSV Hartberg”, skuadër e cila luan në ligën e dytë austriake.

stadion-hartberg-haupttribune_1460202460-5096532

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img