25,05,2024

Shkup: Demolohen institucionet, burgosen shumë protestues (Video)

Must Read
Shkup

Protestuesit kanë thyer dritaret e zyrës së kryetarit të shtetit Ivanov, zyrës së ministrisë së drejtësisë, parlamentit dhe kanë gjuajtur qeverinë e Maqedonisë.

Policia ka provuar të ndaloj protestuesit por pa sukses pasi ata kanë thyer disa herë kordonin e policisë.

Protestat u organizuan nga 85 OJQ të cilët bërtasin ”Pa drejtësi ska qetësi”./Telegrafi/

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=bES8iDmVg7g?feature=oembed&w=640&h=360]

Protesta 135Protesta 134Protesta 133Protesta 132Protesta 131Protesta 136

The post Shkup: Demolohen institucionet, burgosen shumë protestues (Video) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img