22,06,2024

Shikoni se si veturat e ISIS-it hidhen në erë nga helikopterët rusë në Siri [Video]

Must Read

Sulmet-ruse-780x439

Disa video të reja të publikuara nga ministria e mbrojtjes ruse, shfaqin momentet kur helikopterët rusë të tipit Mi-28NE, gjuajnë veturat e xhihadistëve të ISIS-it në Siri.

Disa nga videot janë postuar nga Dmitry Rogozin, zëvendëskryeministër i Rusisë i ngarkuar me industrinë ushtarake, transmeton Telegrafi.

Helikopterët Mi-28NE përdorin raketa anti-tank të tipit Ataka që janë të komanduara dhe të projektuara të eliminojnë automjete të ndryshme të blinduar, siç janë veturat dhe kamionët e Shtetit Islamik.

Në njërën nga videot e postuara, shihen xhihadistët duke ikur nga veturat e tyre që ishin futur në cak nga helikopterët rusë. /Telegrafi

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img