02,12,2023

Shifra të jashtëzakonshme të Ronaldos, e arrin këtë rekord me Realin (Foto)

Must Read

ronaldo20

Cristiano Ronaldo e ka arrtitur edhe një shifër tjetër rekord me Real Madrid.

Pas dy golave të shënuar ndaj Wolfsburg në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, Ronaldo tani ka shënuar së paku 45 gola për Real Madridin për të 6-tin edicion radhazi.

Ronaldo gjithashtu është vetëm dy gola larg barazimit të rekordit të numrit më të madh të golave të shënuar në një edicion të Ligës së Kampionëve, të cilin ai e mban që nga sezoni 2013/14 me gjithsej 17 gola. /Gazeta Blic/

ronaldo-1

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img