23,07,2024

Sherr me thika në lokal, dy të plagosur. Kapet një nga autorët

Must Read
Sulm me thike/Foto Ilustrim

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Pllakë” të Gjirokastrës dhe për fat, policia njofton se të plagosurit janë në spital jashtë rrezikut për jetën.

Policia njofton se në flagrancë u arrestua Lefter Dono, 18 vjeç, banues në Gjirokastër. Gjithashtu u bë shpallja në kërkim e shtetasve M.N dhe O.A . “Të tre këta shtetas në bashkëpunim me njeri­tjetrin, për motive të dobëta në një lokal në lagjen “Pllakë”, Gjirokastër kanë goditur me mjete prerëse (thikë ) shtetasit K. K, 22 vjeç dhe G.B, 19 vjeç, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën”­ njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme për veprat penale “Vrasje me paramendim e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve të ftohta”.

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj hap konkursin për pranimin e studentëve të rinj

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF) ka hapur sot konkursin për pranimin e studentëve të rinj në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img