18,05,2024

Shërbimet e sigurisë paralajmërojnë trazira në protestën e 14 majit

Must Read
Vuciq

Në një konferencë të jashtëzakonshme për media të thirrur sot në Beograd, Vuçiqi i ka bërë thirrje të gjithë akterëve politikë të entitetit serb në Bosnjë dhe Hercegovinë që të “ruajnë paqen”, raportojnë mediat serbe, transmeton KosovaPress.

“Paqja dhe stabiliteti janë kushtet pa të cilat Serbia nuk mund të ec përpara. Për këtë arsye unë kontaktova presidentin e Republika Srpska, Milorad Dodik dhe Mladen Ivaniqin e Aleancës për Ndryshim dhe shpreha brengën rreth informatave që ne kemi pranuar”, ka theksuar kryeministri serb.

Dodik drejton partinë SNSD dhe shërben si president i Republikës Srpska, ndërsa Ivaniq është një ndër liderët e opozitës me Aleancën për Ndryshim, si dhe përfaqëson entitetin serb në Presidencën e Bosnjë Hercegovinës.

Aleanca për Ndryshim ka paralajmëruar organizimin e një proteste më 14 maj “për shkak të gjendjes së rënduar ekonomike dhe sociale në RS”.

Ndërsa, SNSD-ja ka reaguar duke paralajmëruar një protestë tjetër po të njëjtën ditë. /KosovaPress

The post Shërbimet e sigurisë paralajmërojnë trazira në protestën e 14 majit appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img