25,05,2024

Shënohet përvjetori i demostratave dhe të rënëve të ’81-ës

Must Read

ukshin_hoti_1981_

​Komuna e Prishtinës, së bashku me Shoqatën e të Burgosurve Politikë dhe me Shoqatën e Familjarëve të Heronjve dhe Dëshmorëve, sot shënon përvjetorin e demostratave të vitit 1981 dhe përvjetorin e rënies së dëshmorëve të 2 prillit, 1981.

Me këtë rast, përfaqësues të komunës, do të vendosin kurora lulesh në tri lokacione ku kanë rënë dëshmorët.

Po ashtu, lidhur me këtë datë historike, do të mbahet edhe akademi përkujtimore duke filluar nga ora 14:00 në Sallën e Kuqe.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img