19,06,2024

Shala: Kosova po rrezikon konflikt të armatosur me Malin e Zi ( Video)

Must Read

Demarkacioni i kufirit si i tillë, mund ta çojë Kosovën në një konflikt të armatosur me Malin e Zi. Kështu ka deklaruar deputeti i NISMA-s, Haxhi Shala në emisionin “InfoBox” të RTV Dukagjinit.

Madje, Shala thotë se provokim për një konflikt të armatosur ka qenë edhe veprimi i deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, me vënien e tabelës “Republika e Kosovës” në kufi me shtetin malazez.

Mundësi për përshkallëzim të situatës së sigurisë brenda vendit, ish-komandant ‘Topi’ e sheh edhe me ardhjen eventuale të kësaj marrëveshje për ratifikim në Kuvend.

Ai tha se, në kundërshtim të kësaj marrëveshje, ata janë të gatshëm të bashkohen me Vetëvendosjen, por jo në nivel si me AAK-në.

Madje, arsye për këtë, Shala për VV-në tha se janë të papjekur politikisht dhe se sillen si hajdutë të vegjël”. /Telegrafi/

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=JzeZZ-dPvZY&w=100&h=459]

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img