17,06,2024

“ Serbia të integrohet me Rusinë për ta ruajtur Kosovën”

Must Read
Vojsllav Sheshel

Ai ka dal me idenë se shteti i tij, Serbia, duhet të integrohet me Rusinë, në mënyrë që ta ruajë Kosovën.

“BE-ja po merr pjesë në largimin e Kosovës, ndërsa Serbia dëshiron që me çdo kusht të puthet e përkëdhelet me të dhe të bëhet mike me BE-në”, ka thënë ai për mediet serbe, transmeton Klan Kosova.

Ndërsa ka folur për rajonin, Sheshel ka thënë se tensionet këndejpari nuk do të qetësohen, pikësëpari për shkak të Kroacisë dhe kërkesave të saj, ndër të cilat është edhe zhbërja e Republika Srpskas.

The post “ Serbia të integrohet me Rusinë për ta ruajtur Kosovën” appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img