22,02,2024

Serbia shton kontrollin policor e ushtarak në kufi me Kosovën

Must Read
Ministrat Stefanoviq dhe Gjorgjeviq, gjatë vizitës së kufirit

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq dhe ministri i Mbrojtjes, Zoran Gjorgjeviq, kanë vizituar bazën e Xhandarmërisë në afërsi të kufirit me Kosovën, ku kanë nënshkruar edhe një marrëveshje bashkëpunimi për bashkërendim të aktiviteteve për të shtuar numrin e pjesëtarëve të policisë e ushtrisë në patrullimin e këtij kufiri.

Sipas një njoftimit të Ministrisë së Brendshme të Serbisë, thuhet se ministri Stefanoviq, ka thënë se shtimi i numrit të pjesëtarëve policorë e ushtarakë, po bëhet në ato pjesë, ku sipas tij, rrezikohet siguria më së shumti, transmeton lajmi.net.

“Nuk do të lejojmë që të ketë veprime terroriste. Gjithashtu nuk do të lejojmë që dikush t’i kërcënojë pjesëtrët e njësiteve tona”, ka thënë ministri brendshëm serb. /lajmi.net

 

The post Serbia shton kontrollin policor e ushtarak në kufi me Kosovën appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

34 mësimdhënës nga Ferizaj, certifikohen në kuadër të projektit të BE-së

34 mësimdhënës nga 3 shkolla të Ferizajt, u certifikuan në kuadër të projektit KosEd. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img