26,02,2024

Serbia do ta mirëpresë Medvedevin me helikopterë rusë

Must Read
Helikopter i prodhimit rus

Kryeministri rus Dmitry Medvedev do ta vizitojë Beogradin, ka thënë ambasadori rus Aleksandr Chepurin për “Sputnik”-in.

“Një takim i përbashkët i komisioneve për zhvillim ekonomik do të mbahet në Suzdal, një qytet 150 kilometra larg Moskës… këto janë ngjarjet kryesore që po i presim”, ka thënë Chepurin.

Ambasadori ka thënë se një takim i patriarkëve po ashtu pritet të ndodh, duke shtuar do të jetë takimi i parë i patriarkëve të 14 vendeve ortodokse që ndodh pas 1 mijë viteve.

The post Serbia do ta mirëpresë Medvedevin me helikopterë rusë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karateistja jonë, Alma Loki, fitoi medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Podgoricë, disiplina e katave. Edhe një...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img