21,04,2024

Sefer Seferi premton se do ta fitojë titullin “WBF Interkontinental”

Must Read

Sefer-Seferi

Të shtunën më 23 mars në Burgdorf të Zvicrës, boksieri me prejardhje nga Gostivari Sefer Severi, do të ndeshjet me hungarezin Laszlo Hubert për titullin vakant “WBF Interkontinental”.

Në intervistën për ‘Minuta e Fundit’, 37 vjeçari Seferi është i bindur se do të dalë fitues dhe do të mbetet i pamposhtur, pasi në karrierën e tij nga 20 lufta, ka 20 fitore, 18 me KO.

Edhe kundërshtari i tij është mjaft i fortë, me 63 lufta, 44 fitore, 18 humbje e 1 barazim.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vrasje e mbetur në tentativë në Ferizaj

Me datën 19.04.2024 në ora 17:47 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë se në udhëkryqin e rrugëve...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img