12,04,2024

Seanca për Demarkacionin, më 1 shtator

Must Read

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që seanca për ratifikimin e marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi të mbahet më 1 shtator, në ora 10:00.

Në mbledhjen e Kryesisë të pranishëm përveç përfaqësuesve të pozitës, ishin edhe Pal Lekaj nga AAK-ja dhe Valdete Bajrami, nga Nisma për Kosovën.

Vetëvendosje nuk ishte e pranishme, pas hedhjes së gazit lotsjellës nga deputeti Glauk Konjufca.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vrasja në Ferizaj, Agim Aliu: Të gjithë të tronditur, bashkëndiejmë me familjen e viktimës

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, është shprehur i tronditur pas ngjarje së rëndë që ndodhi pasditen e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img