02,12,2023

Rusia së shpejti do ta pajisë Serbinë me helikopterë të rinj

Must Read

Një burim i agjencisë serbe të lajmeve Tanjug, brenda Ministrisë serbe të Mbrojtjes, ka thënë se faza e pranimit të helikopterëve do të përfundojë në fillim të qershorit dhe pastaj helikopterët do të transportohen në Serbi.

Gjatë një vizite të fundit në një hangar të ri në aeroportin e Batajnicas, kryeministri serb Aleksandar Vuciq ka njoftuar se dy helikopterë të ri do të vijnë në fillim të qershorit.

“Parandalimi i të gjithëve nga sulmi i mundshëm drejt vendit tonë është objektiv i Ushtrisë së Serbisë dhe një detyrë që duhet të performohet gjatë gjithë kohës”, ka thënë Vuciq. /Kp

 

The post Rusia së shpejti do ta pajisë Serbinë me helikopterë të rinj appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img