23,04,2024

Rusia po bashkëpunon intensivisht me Serbinë kundër Kosovës

Must Read

Bocan-Harçenko, siç përcjell “novostionline”, ka thënë se Moska gjithë kohën është në kontakt me Beogradin.

“Natyrisht se gjatë tërë kohës jemi në kontakt. Bashkëpunimi me Beogradin është shumë intensiv lidhur me tentimet që Kosova të futet në organizata ndërkombëtare. Por, “violina e parë” në këtë situatë i përket Beogradit, e ne ndihmojmë në këtë përpjekje”, ka thënë diplomati rus.

Bocan-Harçenko tha se “nuk po sheh që Prishtina të bëjë hapa për të ndihmuar punën e udhëheqjes serbe që po bën shumë që të zvogëlohet tensioni”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img