16,07,2024

Rrëqebulli sërish kapet nga kamerat-kurthe në Shqipëri (Foto)

Must Read
Rreqebulli

Fotot janë publikuar nga ‘Protection and Preservation of Natural Environment in Albania’ në facebook, transmeton lajmi.net

Nga këto kamera janë kapur edhe disa kafshë të tjera.

Përshkrimi i plotë i kësaj organizate:

Lajme të mira nga rajoni i Pukës!

Fotot e para dhe të shumëpritura të rrëqebullit për këtë sezon monitorimi…

Kontrrolli i radhës i kamerave-kurth surprizoi ekipin e PPNEA me fotografimin e rreqebullit të Ballkanit për herë të parë në një zonë të re, në skajin më verior të Pukës. Ky fakt tregon se popullata rezidente e rrëqebullit të Ballkanit ka një përhapje të gjerë në këtë rajon. Gjithashtu, ju do të gjeni foto të mrekullueshme edhe të gjitarëve të tjerë të mëdhenj si ariu i murmë (Ursus arctos), ujku (Canis lupus), derri i egër (Sus scrofa), kaprolli (Capreolus capreolus) dhe lloje të tjera.

Sezoni i monitorimit vazhdon…

rr

rreqebulli

ariu dhelpra kaprolli rrr rrrrr rrrrrr ujku

The post Rrëqebulli sërish kapet nga kamerat-kurthe në Shqipëri (Foto) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img