20,05,2024

Rrëmbim si në filma në Kosovë: “5000 euro nëse dëshiron të lirohesh”

Must Read

Një person në Prishtinë është rrëmbyer nga persona të dyshuar me një veturë.
Tanimë, dy të dyshuarit, shtetas të Shqipërisë janë arrestuar nga Policia e Kosovës, transmeton Indeksonline.
Të dyshuarit janë arrestuar me dyshimin se kishin kryer rrëmbimin, ndërsa lirimin e viktimës e kanë bërë në këmbim të hollave rreth 5000  euro.
Është intervistuar edhe viktima e rastit të cilit i është dhënë tretmani mjekësor dhe po i njëjti është i dyshuar dhe është arrestuar për kryerje të veprës: ‘shitje, blerje dhe shpërndarje të narkotikëve’.
Me urdhër të prokurorit kujdestar, tre të dyshuarit për veprat e lartcekura dërgohen në mbajtje./Indeksonline/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img