07,12,2023

Ronaldo dhe klubet gjermane, statistikë interesante (Foto)

Must Read

ronaldo10

Cristiano Roanldo, pas rekordit me 45+ gola në 6 sezone radhazi për Realin me dy golat e shënuar ndaj Wolfsburg, tani e ka arritur edhe një shifër tjetër interesante.

Me dy golat ndaj Wolfsburg në pjesën e parë të takimit të dytë çerekfinal, Ronaldo shënoi golin e 15-të këtë edicion në Ligën e Kampionëve në vetëm 10 përballje.

Pas këtyre dy golave të realizuar, Ronaldo ka shënuar ndaj klubeve gjermane në Ligën e Kampionëve më shumë se ndaj cilit do shtet tjetër, me gjithsej 16 gola. /Gazeta Blic/

ronaldo2

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Prelez të Muhaxherve

Gajtë ditës së sotme kryetari i Ferizajt Agim Aliu ka nënshkruar një marrëveshje me shoqatën "Qëndresa Kosovare" për...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img