02,12,2023

Reforma në Drejtësi, diplomati gjerman viziton Tiranën

Must Read
Frank-Walter Steinmeier

Në agjendë, veç takimit dhe konferencës së përbashkët për shtyp me homologun e tij Ditmir Bushati, kreu i diplomacisë gjermane ka parashikuar që gjatë 6 orëve të qëndrimit në Tiranë, do të ketë dhe dy takime të rëndësishme me kryeministrin Edi Rama dhe me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Ende nuk dihen mesazhet apo rekomandimet që Steinmeier do t’u adresojë dy palëve në takime, por ajo që mësohet është se kryefjala do të jetë reforma në drejtësi, shkruan Top Channel.

Gjermania shpesh herë, nëpërmjet zyrtarëve të saj të lartë, por edhe të ambasadorit të saj në Shqipëri ka kërkuar nga klasa politike miratimin e reformës në drejtësi.

Tashmë do të pritet data 14 qershor për të mësuar se çfarë Kancelarja Merkel, nëpërmjet ministrit të saj të Jashtëm, kërkon në këto momente nga klasa politike shqiptare./ lajmi.net.

The post Reforma në Drejtësi, diplomati gjerman viziton Tiranën appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img