04,06,2023

‘Real Madrid – Wolfsburg, ky është favoriti’

Must Read

real01

Real Madrid është favorit për fitore ndaj Wolfsburg dhe për t’u kualifikuar tutje.

Kështu është shprehur trajneri i Wolfsburg, Dieter Hecking.

Hecking tha se Real Madridi është favorit për t’u kualifikuar në gjysmëfinale, mirëpo Wolfsburgu meriton respekt për paraqitjen e takimit të parë çerekfinal, përcjell Gazeta Blic.

Ekipi i Hecking ka epërsi të thellë 2-0 pas fitores heroike në ballafaqimin e parë, dhe të martën do të përballet me Real Madrid në ‘Santiago Bernabeu’ në ndeshjen e kthimit.

“A është Reali favorit? Mendoj se po. Po të krahasojmë historitë e dy ekipeve, dihet qartë se kush është favoriti. Ne luajtëm mirë në një ndeshje, tani duhet ta përsëritim këtë. Puna jonë është që favoriti të dështojë”, tha trajneri i Wolfsburg.

“Ndoshta Zidane do të jetë i aftë të më befasojë. Jam i sigurt se ka menduar gjatë pas humbjes në ndeshjen e parë”, përfundoi Hecking. /Gazeta Blic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img