04,06,2023

Ranieri i gatshëm ta përfundoj karrierën tek Leicester

Must Read

Claudio-Ranieri-590895

Tekniku italian i cili po përjeton ëndrrën me skuadrën e tij Leicester City është gati të përfundoj karrierën tek këto të fundit.

Claudio Ranieri ka thënë se është i gatshëm ta drejtoj këtë skuadër në tetë vitet e ardhshme.
“Jam i gatshëm të qëndroj tek Leicester edhe për 8 vite të tjera. Dëshiroj që karrierën time si trajner ta mbyll këtu”, ka deklaruar ai.
Me tej Ranieri ka folur dhe për marrdhëniet që ka me futbollistët. Ai shprehet se ka një raport të shumë të mirë me ta:
“Djemtë janë duke përjetuar një moment fantastik. Jemi afër të bërit histori. Kam një raport të shkëlqyer me futbollistët i dua ata njësoj si të ishin djemtë e mi”, ka shtuar ai

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img