18,05,2024

Ramos pas disfatës: Shpresoj që tifozët ta kenë parë atë që ka ndodhur

Must Read

E pabesueshme, por e vërtetë. Spanja është eliminuar nga Rusia në 1/8-at e Kupës së Botës. Pas 120 minutave barazim 1-1, ishin penalltitë që vendosën se kush do të kalonte në çerekfinale, dhe fati u buzëqeshi rusëve.
Pas ndeshjes, ishte kapiteni Sergio Ramos ai që pranoi të fliste për gazetarët, megjithëse shumë i mërzitur, si e gjithë skuadra spanjolle.
“Jemi shumë të zhgënjyer,” e nis qendërmbrojtësi i Real Madrid, transmeton telesport.
“Ky është një nga momentet më të vështirë të jetës sime. Por janë gjëra që ndodhin. Jam krenar që jam spanjoll.
“Ishte një ndeshje e vështirë, dominuam, patëm mundësi për të fituar por nuk arritëm të shfrytëzonim rastet e krijuara.
“Të gjithë ëndërronim të ngrinim trofeun. Gjithsesi, jam krenar për shokët e mi, krenar për Spanjën, dhe shpresoj që edhe tifozët në stadium dhe në Spanjë ta kenë parë se u munduam me të gjitha mënyrat për të fituar.
“Edhe ata duhet të jenë krenarë.”

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img