17,07,2024

Rama: Zgjedhja e Trumpit president kërcënon marrëdhëniet SHBA-Shqipëri

Must Read

MAS_GettyImages-451156346_201507030742071-830x467

“Mos e dashtë Zoti që Amerika ta zgjedhë Trump për president”.

Kështu është shprehur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në Zonën e Debatit në Klan Kosova.

Rama ka treguar se është lutur që kandidati republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, të mos zgjedhet në këtë post.

Ai ka thënë se nëse ndodh që Trump të zgjedhet si i pari i SHBA-së, atëherë do të përkeqësoheshin marrëdhëniet diplomatike në mes të shqiptarëve dhe amerikanëve.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img