23,04,2024

Rama: Policia nuk ka gisht në grabitjen e bankave

Must Read
Edi Rama

Ai tha se policia nuk ka gisht në grabitjet e bankave, ashtu siç është akuzuar ditët e fundit.

Ai tha se historitë e grabitjeve të bankave tha se kanë qebë të organizuara dhe me ndihmën nga brenda këtyre institucioneve.

Grabitjet kanë qenë të organizuara me një ndihmë nga brenda këtyre institucioneve. Policia e Shtetit ka zbardhur qoftë rastin e bujshëm të Rinasit qoftë atë në qendër. Hetimet e kanë provuar se policia jo vetëm që nuk ka gisht në grabitjen e bankave, por prej kohësh policia ka kërkuar marrjen e masave për garantimin e zinxhirit të brëndëhëm të sigurisë së tyre”, deklaroi ai,  shkruan Ora News.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img