16,07,2024

Rama “hap” hollin e Kryeministrisë për protesta kundër Qeverisë

Must Read
Kryeministria në Shqipëri

I pranishëm në këtë aktivitet, kryeministri Edi Rama nënvizoi rëndësinë që kanë hapësirat e përbashkëta siç është ajo në hollin e Kryeministrisë, për të cilën tha se mund të përdoret edhe për protesta.

Ndërsa kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj,. tha se kryeqyteti ka nevojë për për aktivitete të kësaj natyre.

Ekspozita “Qiell, up and down”prezanton instalacione dhe vepra të krijuesve të gjeneratës së re.

Piktori nga Kosova, Alban Muja, ekspozoi serinë “Windows seat”me 25 vizatime dhe 2 piktura të dimensioneve të ndryshme, skicuar gjatë fluturimeve në SHBA.

Ndërsa artisti nga Tirana, Olson Lamaj, shprehet nëpërmjet dy instalacioneve, “Sky Color” dhe “Blue Meteor”, të cilët në nuancat e blusë projektojnë dëshirat, ëndrrat dhe aspiratat njerëzore.

The post Rama “hap” hollin e Kryeministrisë për protesta kundër Qeverisë appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img