29,05,2024

Qytetarët e dëmtojnë pemën në shesh që zëvendëson mbjelljen e 70 drunjve (Foto)

Must Read

Nuk është bërë ende as një javë, prej kur inovacioni “Te Pema” është vendosur në sheshin “Zahir Pajaziti”. Por, qytetarët kanë filluar ta dëmtojnë këtë pemë e cila e zëvendëson mbjelljen e 70 drunjve, projekt ky i realizuar nga studentët e Fakultetit Teknik të Universitetit të Prishtinës.
Udhëheqësit e faqes “Te pema” në Facebook, kanë shpërndarë disa fotografi në të cilat shihet se qytetarët kanë filluar ta dëmtojnë këtë projekt.
Ata u kanë bërë thirrje qytetarëve që ta ruajnë dhe vlerësojnë, sepse ky është produkt i vendit dhe është në dobinë e të gjithëve.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img