08,12,2023

Qeveria serbe sulmon Edi Ramën: Ka pretendime territoriale

Must Read
Mbledhja e dy qeverive

“Serbia i dënon ashpër pretendimet territoriale, të cilat kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i paraqiti në takimin e sotëm në Prishtinë”, është shprehur drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç.

“Do të ishte shumë më e dobishme sikur Rama dhe bashkëpunëtorët e tij të kishin dërguar mesazh pajtimi dhe të kishin treguar dëshirën për bashkëpunim”, shtoi ai.

Mediat serbe i referohen deklaratave të Ramës, i cili tha se:  “Bashkimin kombëtar shqiptarët do ta bëjnë nën flamurin e Bashkimit Evropian”.

Po ashtu mediat serbe shkruajnë se Rama ka përdorur sloganin: “Një territor, një popull, një gjuhë, një ëndërr”.

The post Qeveria serbe sulmon Edi Ramën: Ka pretendime territoriale appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia jep detaje për arrestimin e “baronit të drogës” në Kosovë: Iu gjetën një kallshnikov me dhjetëra fishek

Policia e Kosovës në Ferizaj ka dalë me detaje rreth arrestimit të Gëzim Çelës, ish-punonjësi i policisë shqiptare në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img