04,03,2024

Qeveria e Serbisë ndërton lagje për serbët në veri të Kosovës

Must Read

Marko-Gjuriq-650x358

Marko Gjuriq, drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeveriën e Serbisë, ka njoftuar se Qeveria e Serbisë do të ndërtojë një lagje me 300 shtëpi moderne për të kthyerit në veri të Kosovës.

Është planifikikuar që kjo lagje të ndërtohet në mes të Mitrovicës dhe Zveçanit për 1200 deri në 1500 persona, raportojnë mediat serbe.
“Ky projekt do të përfundojë brenda dymbëdhjetë muajve të ardhshëm, plani dhe qëllimi ynë është që, pas gjashtëmbëdhjetë vitesh, ky vendbanim të jetë projekti i parë serioz për të kthyerit në Kosovë, ka thënë Gjuriq në një forum me personat e zhvendosur nga Kosova.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img