04,12,2023

Protestuesit në Maqedoni sot pushojnë, rikthehen nesër

Must Read

 

Protestat pasuan pas vendimit të presidentit Gjorgje Ivanov për të falur politikanët ndaj të cilëve është nisur procedurë gjyqësore.

Protestuesit përpos tërheqjes së vendimit për faljentë Ivanovit, kërkojnë edhe shtyrjen e zgjedhjeve që janë caktuar për 5 qeshor, sepse vlerësojnë se nuk janë plotësuar kushtet për mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe demokratike të cilat do të ishin të besueshme nga të gjithë./ Alsat-M/

The post Protestuesit në Maqedoni sot pushojnë, rikthehen nesër appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img