04,12,2023

Protestuesit në Maqedoni përplasen me Policinë (Live)

Must Read

Ata janë kundër faljes së presidentit të LSDM-së Zoran Zaev, si dhe ish numrit një të DSK-së, Zoran Verushevski.

Protestuesit për një moment janë përplasur me policinë duke kërkuara nga ata që të lirojnë rrugën që ata të shkojnë tek EU indo Qendra.

“Kë e mbroni, për kë punoni”, “Ejani me neve “Lëshojeni popullin”, janë vetëm nga disa nga thirrjet që protestuesit po drejtojnë ndaj policëve.

Kërkesa e tyre është që të mbahen zgjedhje më 5 qershor. Për të enjten janë paralajmëruar protesta në Shkup.

Në këtë link mund ta ndiqni protestën live

The post Protestuesit në Maqedoni përplasen me Policinë (Live) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img