27,02,2024

Protestuesit hedhin letra tualeti në oborrin e Qeverisë (Foto)

Must Read

Një grup i qytetarëve të Prishtinës edhe sot vazhdojnë protestën kundër korrupsionit, e cila kishte filluar javën e kaluar.

Ky grup i qytetarëve kanë gjuajtur ndërtesën e Qeverisë së Kosovës me letra tualeti.

Policia ka qëndruar para protestuesve por nuk ka ndërhyrë.

Protestuesit po brohorasin “Pa drejtësi s’ka qetësi”, “Me haja me hajna nuk ka shtet”. “Adem të duam në Dubravë”, si dhe po fishkëllejnë edhe me filikaça.

Protesta e tyre është si reagim pas përgjimeve të kryetarit të Grupit të PDK-së, Adem Grabovci.

leter

letra-toaleti

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img