23,02,2024

Prokuroria nis hetime për tenderin e targave

Must Read

Dallaveret me targa nga ana e Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë shtyrë nisjen e hetimeve nga prokuroria për skandalin e targave.

Prokurorja e shtetit, Laura Pula, e ka autorizuar Gjykatën Themelore në Prishtinë që të nisë hetimet lidhur me këtë tender.

Burime të Prokurorisë i kanë thënë Gazetës “Monitor” se kjo ka ardhur pas ngritjes së dyshimeve nga zv.ministri i Punëve të Brendshme lidhur me këtë tender.

Mungesa e targave dhe heshtja e paarsyeshme e Prokurorisë.

“Kaloi gati një vit e qytetarët e Republikës së Kosovës vazhdojnë të mos pajisen me targat e automjeteve. Dikush është fajtor për këtë situatë të krijuar. Prokuroria duhet të fillojë hetimet, sepse nuk ka asnjë mundësi që të kenë të drejtë të dy palët. Nëse zyrtarët e MPB-së kanë vendosur gabimisht, atëherë le të jenë ata që të japin përgjegjësi. Nëse ndodh e kundërta, pra që zyrtarët e MPB-së kanë vendosur drejt dhe se vendimet e tyre padrejtësisht janë anuluar nga OSHP-ja, atëherë këta të dytë duhet të japin përgjegjësi”, pati thënë zv.ministri Mustafa.

Kosovarët tash e sa muaj po vozitin veturat e tyre me targa provuese./Gazeta Monitor/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

34 mësimdhënës nga Ferizaj, certifikohen në kuadër të projektit të BE-së

34 mësimdhënës nga 3 shkolla të Ferizajt, u certifikuan në kuadër të projektit KosEd. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img