21,02,2024

Prokuroria mbyll hetimet, Shukri Xhelili në gjykatë

Must Read
Shukri Xhelili

Filmimet e transmetuara ne emisionin “Të Paekspozuarit” në Ora News, në maj 2015 zbuluan se ish kryetari i bashkisë së Dibrës, Xhelili kërkonte favore seksuale një vajze të re për një vend pune.

Pasi i firmos kontratën, Xhelili dhe vajza takohen në Tiranë dhe shkojnë në një hotel në kryeqytet, mirëpo vajza, që kishte regjistruar gjithçka refuzon të kryejë marrëdhënie seksuale duke u larguar nga hoteli në momentet e fundit. Menjëherë, prokuroria dhe policia e Dibrës nisën hetimet.

Ai akuzohet për korrupsion pasiv. Megjithëse ankimoi në Gjykatë Kushtetuese vendimin e shkarkimit të tij kjo e fundit nuk e riktheu në detyrë.

Aktualisht po hetohet nën masën e arrestit burg./ora news

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img