18,05,2024

Prokuroria e Hagës çon në Apel vendimin për Sheshelin

Must Read
Vojsllav Sheshel

Organi i akuzës i kërkoi të hënën dhomës së apelit të Gjykatës Penale Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë të rrëzojë vendimin për lirimin e Sheshelit.

Prokuroria pretendon se janë bërë gabime në vendimin për lirimin e politikanit nacionalist dhe do ta dërgojë çështjen për rigjykim.

Shesheli u lirua nga të gjitha akuzat, përfshirë ato për krime kundër njerëzimit dhe krime lufte që dyshohen të jenë kryer gjatë vitit 1990 në Serbi, Bosnjë e Hercegovinë dhe Kroaci, me argumentin se Prokuroria nuk arriti të vërtetonte çështjen e saj.

The post Prokuroria e Hagës çon në Apel vendimin për Sheshelin appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjobë ndaj dy shoferëve që bënë gara të shpejtësisë në Ferizaj

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, me datën 17.05.2024  rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img