03,12,2023

Projekti “Shkupi 2014”, gjatë javës vendosen përmendoret e figurave shqiptare

Must Read
Foto-ilustrim

Përmendoret e figurave shqiptare ajo e Josif Bagerit, Nexhat Agollit dhe Pjeter Bogdanit arrijnë në Shkup. Gjatë kësaj fundjave do të duhet të vendosen në sheshin e qytetit, si pjesë e projektit “Shkupi 2014”.

Përmendorja e Josif Bagerit do të vendoset në afërsi të teatrit të ri të Maqedonisë, kurse ajo e Pjeter Bogdanit përballë Kuvendit të Maqedonisë, përmendorja e Nexhat Agollit do të vendoset përballë ndërtesës së Telekomit.

The post Projekti “Shkupi 2014”, gjatë javës vendosen përmendoret e figurave shqiptare appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img