21,02,2024

Presidentja kroate operacionin “Stuhia” e quan si “kurorë të luftës për liri”

Must Read
Kolinda Grabar-Kitaroviq

Sot, në 21 vjetorin e këtij operacioni ushtarak, e para e vendit ka uruar të gjithë qytetarët kroatë për fitoren kombëtare dhe ditën e ushtarëve kroat, si dhe për përvjetorin e operacionit ushtarako-policor, transmeton lajmi.net.

“Lufta për atdhe, është themel për shtetin tonë, ndërsa ‘Oluja’ është kurora e luftës tonë për liri. Krenare në fitoren tonë dhe për të gjitha sukseset e deritashme, festojmë gëzimin tonë. I shprehim të gjithëve mirënjohje për flijimin e jetës dhe shëndetit të tyre për çlirimin e vendit”, ka thënë Grabar-Kitaroviq./lajmi.net

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Arrestohet Visar Avdyli, personi i kërkuar nga Norvegjia për një vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj shtetasin kosovar me inicialet V.A, që ishte i kërkuar me udhërarrest ndërkombëtar. Sipas...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img