30,05,2024

Presidenti i Naurusë uron Presidentin Thaçi

Must Read

thaci-2

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë urimin e radhës nga Presidenti i Naurusë, Baron Divavesi Waqa, i cili shprehu besimin se gjatë mandatit të tij si president marrëdhëniet miqësore midis dy shteteve përkatëse do të vazhdojnë të lulëzojnë në të mirë të të dy popujve.

Në letrën e urimit të presidentit të Naurusë shkruan:

[quote_box name=””]

“Përfitoj nga ky rast që të shpreh besimin tim se gjatë kohës tuaj në detyrë, marrëdhëniet miqësore midis dy shteteve tona do të vazhdojnë të lulëzojnë në të mirë të të dy popujve tanë dhe, njëherësh, ju përcjell urimet e përzemërta të popullit mik të Republikës së Naurusë për mirëqenien tuaj dhe për begatinë dhe përparimin e vazhdueshëm të vendit tuaj”

 

[/quote_box]

 

se156_6

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img